Angela
Prológus
dvzllek Angela oldaln!
 
Itt, kt mottnk van csupn:
,,Mert faroknak, mindig lennie kell!!!! "
s
„jjenek a j pasik, s a j szex!"
 
Aki fls vagy prd, ne jjjn erre!
Szerk. Angela

 

 
Chat nagy mret
 
Kzs vek....
 
Angela Chase blogrl idehoztam :D
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Kivncsiskodk
Induls: 2012-07-28
 
Facebook s elrhetsg
Angela Oldala

Nvjegy ltrehozsa
 
Mgia alapjai
Mgia alapjai : A mgia trtnete

A mgia trtnete

  2013.01.03. 21:04


Nem lehet azt mondani, hogy a mgia kezdete ekkorra vagy akkorra tehet. A mginak nincs kezdete, s nincs vge sem. Amit tbb kori forrsbl is tudunk – tbbek kztt Platn lersaibl – egykor ltezett egy Atlantisz nev hely, ahol a mgia a mindennapok rszv vlt, termszetes eszkz volt a gygytsban, az llamigazgatsban, s a mindennapi let terletein. Atlantisz egyszer s mindenkorra eltnt, tudsa azonban tovbb l. Ma mr nem tudjuk megmondani, hogy pontosan melyik kultrtrtneti hely ezoterikus tudsa szrmazik Atlantiszrl, s melyik alakult ki nllan, azt azonban lehet sejteni, hogy a Fldkzi Tenger s az Atlanti cen mentn (amelynek terletre teszik a kutatk az egykori Atlantisz elhelyezkedst) az atlantiszi ezotria fejtette ki ldsos hatst. A felttelezsek szerint Atlantisz legnagyobb ezoterikus tudsai Hermes Trismegistos, a „hromszor magasztos Hermes” s kre voltak. Hermes alapgondolatait a Tabula Smaragdina nev rsban tette kzz, ami nevt a gondolatokat hordoz smaragdtblrl kapta.

Hermes ksbb az egyiptomi kultrban is megjelent, ahol a hagyomny szerint Thot istennel azonostottk, aki a tuds istene. Az atlantiszi tuds legmarknsabban az egyiptomi kultrban s vallsban jelenik meg a ksbbiekben. Egyiptom frai s csaldjuk a Tuds lettemnyesei, kzlk kerlnek ki a beavatottak s a fpapok. Felttelezsek szerint a beavatottak lehettek csak kpesek felpteni a piramisokat, megmozgatni azokat az risi kkockkat, amiket a tudomny mai llsa szerint sem lehet felemelni a meglv eszkzkkel. Ezek a piramisok rejthettk azokat az eszkzket, amik magukba srtettk a mgia tudomnyt, ert adtak, s elvettek.

Az utols beavatott, aki megkapta az egyiptomi mgia titkainak tudomnyt, Mzes volt. A zsidk kivonulsa utn Egyiptomban megsznt a mgia tudomnya, mindssze hagyomnyok, szertartsok maradtak meg belle. Mzes rvn a zsidk vittk tovbb a nyugati mgia tudst, s annak erejt a frigyldba zrva. Az Egyiptombl hozott tudshoz hozzjrultak mg a Keleten terjed si mgikus kultuszok, ezek rvn alakult ki a zsidk sajtsgos mgikus elkpzelsei. Ezeket tbb ton terjesztettk maguk kztt. Az rott Tanok legfontosabb eleme lett a Tra, az t knyvvel telert tekercs, melyet magnak Mzesnek tulajdontanak. Knnyen belthatjuk azonban, hogy Mzes letrl, st hallrl nem rhatott maga Mzes, akinek ennl sokkal fontosabb feladata volt: npnek vezetse. Amit nem rtak le a Trban, az beszd tjn terjedt tovbb. Ksbb tuds rabbik fontosnak lttk, hogy a Trhoz kapcsold olyan ismereteket is lerjk, melyek belefrtek az akkori vallsi nzetekbe, ez a kt gyjtemny lett a kt jeruzslemi s a babiloni Talmud. Azok az ismeretek, melyeket nem tudtak beleilleszteni vilgnzetkbe, tovbbra is csak szban terjedtek, ez lett ksbb az a szveggyjtemny, melyet Kabbalnak neveznk.

A hagyomny tbb izraeli mgust, boszorknyt s jst tart szmon. Saul kirly idejben annyira fltek a ltnokoktl, hogy betiltottak minden ilyen irny tevkenysget. Azonban szorult helyzetben maga Saul fordult segtsgrt az endori halottlt asszonyhoz, hogy idzze meg neki Smuel prfta szellemt. Smuel mondta el neki, hogy Isten elfordult tle, s mr nem tekinti Izrael kirlynak. Megjsolta Saul msnapi hallt is, ami a Biblia szerint pontosan be is kvetkezett. Ez a kzjtk is bizonytja, hogy a mgia mr az korban is ltezett, st elismert tudomny volt. A kvetkez nagy mgus, akit feljegyezett a trtnetrs, a blcs Salamon volt, akirl feltteleztk mgikus erk hasznlatt. Salamon erejrl elssorban Dniken rsaiban olvashatunk. A Bibliban is megemltenek tbb prftt, akik elre lttk npk jvjt, s ezek a jslatok tbbnyire be is kvetkeztek.

Termszetesen Fldnk ms terletein is kialakultak mgikus szertartsok. A Tvol-Keleten a hinduizmus s a jga volt hatssal a fejldsre, mg Afrikban s Amerikban az atlantiszi hagyomnyokat vlik felfedezni.

Idszmtsunk eltt 614-ben szletett meg a Tvol-Keleten Siddhrtha herceg, aki 28 ves korig lte mindennapi lett, hogy azutn elinduljon a megvilgosods fel. Kezdetben nsanyargatssal, aszkzissel prblt megindulni a lelki fejlds tjn, azonban hamarosan r kellett jnnie, hogy a kzpt erre sokkal megfelelbb. Megismerte a Kundalini-jgt, vgl egy meditciban megvilgosodott. Ekkor vlt Buddhv, megtudta sajt elz inkarnciit, s megkezdte tanti munkjt. I. e. 532-ben tvozott a fldi letbl. Mai ezoterikus tudsunk komoly rsze szrmazik Buddha tantsaibl, de ezek csak jval ksbb vltak a nyugati ezotria rszv.

Emltsre mlt a zsid Dniel lete is, aki a babiloni Nebuccadnezar kirly fogsgba kerlt. Miutn megfejtette a kirly lmt, befolysos szerepre tett szert az udvarban. Ksbb Belsazar s Darius kirlyok udvarban is lomfejtknt tevkenykedett. Azonban Darius egy rendeletre Dnielt oroszlnok kz vetettk, s mondtk neki: „A te Istened, akinek te szntelen szolglsz, szabadtson meg tged!” (Dn. 6,16). Msnap reggel Dnielt lve talltk az oroszlnveremben, mire szabadon engedtk, s helyre az t oda juttat embereket vetettk.

Ie. 8-ban szletett Betlehemben az a mgus, aki nagy jelentsg folyamatokat indtott meg a vilgban. Josua ben Miriamnak, vagyis Miriam fia Jzusnak hvtk. Trtnete mindenki szmra jl ismert, gy csak nhny fontosabb esemnyre szeretnm felhvni a figyelmet. Jzust 13 ves korban mutattk be a templomban (Bar Micvah), s a visszafel ton megszktt szleitl. Egy blcsekbl ll szk krbe vittk el, ahol 3 nap utn a blcsek mesterknek kezdtk nevezni Jzust. Mint tudatos inkarnci, tisztban volt a mgia minden tudsval, csillagszattal s asztrolgival, gygymdokkal s hallt okoz beavatkozsok mdjaival egyarnt. Innentl kezdve Jzus tja nem ismert, egszen 30 ves korig, mikor elkezdte tanti tevkenysgt. A buddhista tanok szerint Jzus Indiban tlttte ezt az idt, a buddhizmus tanulmnyozsval. 3 vig prblta megjtani a zsid vallst, de tanait csak kevesen ismertk el. Gondolatainak hatsa ktezer v utn, napjainkban is rezhet.

Ekkoriban rtk le Izraelben a Szfer Jecirt, az Alakts Knyvt, mely a Kabbalnak az els, egyben legjelentsebb mve, s amely alig 300 betbl ll. Ekkortl indul a Kabbala trtnete, mely kzben tbb jelents knyvvel bvlt ki.

Ezenkzben a mvelt nyugati vilgban is dvott a mgia, a jsls. A grgk - kzttk is kiemelked szerepet jtszott Asclepios - megteremtettk az orvostudomny modern alapjait, Delphoiban pedig hres jsda mkdtt, ahol a papnk egy fldhasadk kbt kiprolgsaitl transzllapotban mondtk el az rdekldnek a jvendt. Az is bevett szoks volt, hogy a krdez fel-tette krdst, utna pedig a templomban jszakzott. lmban megkapta a vlaszt, ami legtbbszr szmra rthetetlen szimbolikus lomknt rkezett. A papok reggel segtettek az lom megfejtsben.

Rmban ugyan sokkal vilgiasabb let folyt, mgis divat volt az „istenek vlemnyt” krni egy-egy hadjrat vagy fontos esemny eltt. Erre szolgltak az Augurok, a madrjsok, akik a madarak viselkedsbl, illetve egy-egy madr kibelezsbl, a bels szervek llapotbl prbltk megjsolni a vrhat kimenetelt.

A kzpkorban a mgia mr nem lehetett intzmnyestett, hiszen a keresztnysg, ami hamarosan mindentt llamvallss emelkedett, nem jrult hozz a mgia mvelshez. Az els korai titkos trsasgot a gnosztikusok alkottk, akik a korai keresztny hagyomnyrendszer mellett tvettk az egyiptomi mgia ismereteit is. Legismertebb fennmaradt mvk a Nag Hammadi kdex, amelyben j, az addigitl teljesen eltr vilgnzeti elveket rtak le s adtak kzz. Tartalmazta mg a Jzus eltti s kzvetlen utna kvetkez idszak esemnyeit, olyan evangliumok, melyek kimaradtak a Biblibl, st szexulis tancsok is.

A ppk sort jsolta meg Malachis (1094-1148), aki jl azonosthatan felsorolta Szent Pter ta az sszes ppt, persze nem nv szerint. Azonban olyan jelzvel illette ket, aminek alapjn pontosan felismerhet a ppk hossz sora. A jelenlegi ppt, II Jnos Plt, akinek a szletse napjn napfogyatkozs volt, „De Labore Solis”-nak nevezi. Malachis szerint utna mr csak kt ppa kveti egymst Szent Pter trnusn. Az utols ppt gy emlegeti: „Petrus Romanus”, vagyis a rmai Pter. rdekessg, hogy a jslat szerint ugyangy fogjk hvni, mint a hagyomny szerinti elst.

A kzpkor nagy filozfusainak tbbsge is ezoterikus volt, hiszen mi vihette volna jobban elre a vilgot, mint a rejtlyes ismeretlen felfedezsnek vgya. Ilyen filozfus volt Roger Bacon (1214-1294), aki eltlte a mgit, noha maga is mgusknt tevkenykedett. Megjsolta az v-szzadokkal ksbb ptett kzlekedsi szerkezeteket, a motor hajtotta autkat, a replgpeket, az emeldarukat, a tengeralattjrkat, s mg sok ms technikai vvmnyt. Az alkmit elfogadta, st maga is kutatta az aranycsinls mdjait. Bacon szerint az asztrolgia forrsa a Szentrs, s ez teszi trvnyess annak hasznlatt.

A XIII. szzadban virgzott a Templomosok rendje, mely keresztny egyhzi rend lcjt ltve vgezte klns tevkenysgt. A rend nagymestert, Jaques de Molay-t V. Kelemen ppa IV. Flp francia kirly, s kancellrja, Guillame de Nogaret segtsgvel tlte hallra, kimondva ezzel egyidben a rend feloszlatst. A nagymestert mglyn gettk meg Prizsban, aki utols szavaival megtkozta a hrom embert: „Egy ven bell Isten tlszke el idzlek benneteket”. tkt kiterjesztette a kirly utdjaira is. Mindhrom megtkozott meghalt egy ven bell, s megkezdtk uralkodsukat az eltkozott kirlyok. Rvidesen Flp mindhrom fia, s azok fiai is meghaltak, ekkor halt ki Franciaorszgban a Capet uralkodhz.

1378-ban szletett Christian Rosenkreutz, aki a legenda szerint 107 vig lt. Elltogatott a Szentsrhoz is, ez volt az az utazs, melynek sorn megtanult arabul, s megismerkedett az arab misztikval. Ksbb Fezben telepedett le, ahol kabbalval, mgival, fizikval, alkmival s gygyszattal foglalkozott. Innen utazott vissza Nmetorszgba, ahol 7 msik taggal megalak-totta az els Rzsakeresztes trsasgot. Hallakor srjnak bejratra a kvetkez feliratot helyeztk el: „120 v mlva megnylok”.

Johannes Trithemius (1462-1516) az angyalokkal is tudott trsalogni, lltotta. A vilg trtnett korszakokra osztotta, melyek 354 vig s ngy hnapig tartottak, s minden korszakot egy angyal felgyelt. Trithemius halott idzssel is foglalkozott, I. Miksa csszrnak megidzte nemrg meghalt felesgt. tantotta a kzpkor kt nagy okkultistjt, Paracelsust s Agrippt.

Cornelius Agrippa von Nettesheim (1486-1535) fmve az Okkult filozfia cm knyv volt, amely nagy befolyst gyakorolt a nyugati mgira. Ebben sszefoglalta az okkultizmus addigi tudst, rendszerezte az elemeket, s rmutatott rdekes, de megfigyelhet sszefggsekre. Lerta, hogy a csillagjegyektl nem csak egyes emberek fggnek, hanem egsz tartomnyok s kirlysgok is. Agrippa szerint a mgihoz szksg van a valls rejtettebb lnyegnek tudsra. Vallsfelfogsa a keresztnysg, az jplatnizmus s a kabbalizmus keverke.

Theophrastus Paracelsus (1493-1541) volt az els, aki az orvostudomnyt, az asztrolgit, az antropozfit, a teolgit, a misztikt s a mgit egysgbe tudta rendezni, s ezzel megmutatta ezt a lehetsget az utkor szmra. Betegei csodlatos gygyulsokon mentek keresztl, br orvostrsai eretneknek, csalnak blyegeztk. Hresek voltak talizmnjai, melyek az asztrolgiai hatsok megerstst cloztk. svnyok gygyt hatsval ksrletezett, gy hatsra ltrejhetett a gygyszerkmia. Termszetesen az alkmia sem hagyta hidegen, br kvetivel talaktottk azt. Vallottk, hogy az alkmia feladata a tisztt elvlasztani a tiszttalantl, gy hozva ltre j anyagokat. Ez az elv vezetett oda, hogy a ksbbiekben az alkmia f feladatnak nem az aranycsinlst, hanem az ember megtisztulst tekintettk.

Paracelsus halla utn jelentek meg Christian Rosenkreutz-nak tulajdontott rsok, kztk a Kmiai menyegz. Mivel ekkoriban ppen eltelt a Rosenkreutz halltl szmtott 120 v, gy ers mozgolds tmadt az alkmistk kztt. jra ltrejtt a Rzsakeresztes trsasg, immr a kor legjelentsebb szabadkmves pholya.

A hress vlt franciorszgi js, Michel de Nostradamus (1503-1566) Centriiban (szzszor ngysoros verseiben) asztrolgiai mdszerekkel jsolta meg a jv lehetsges esemnyeit. Megvizsglta az addig bekvetkezett trtnsekkor fennll asztrolgiai helyzetet, majd megkereste azt az idpontot, amikor hasonl bolyglls kvetkezik be, vgl az eltrsekbl kvetkeztetett a majdani eset helyre. Mint azt tudjuk, jslatai meglepen pontosan bevltak, br termszetesen mindent sem tudott hibtlanul elre jelezni.

A tizenhatodik szzadban John Dee (1527-1608) hvta mg fel magra a figyelmet - miutn vgigutazta Eurpt, s megismerte a mgia tbb terlett -, aki 1551-ben hazatrt Angliba, s elksztette a trnra lp Mria kirlyn horoszkpjt. Ekkor fekete mgia miatt letartztattk, de Erzsbet kzbenjrsra szabadlbra kerlt. Erzsbet kirlyn uralkodsa alatt udvari asztrolgus s okkult szakrt lett. Ksbb csatlakozott hozz Edward Kelly, aki rendelkezett az alkimistk csodaszervel, a Vrs Oroszln nev porral, mely az aranycsinls legfontosabb kellke volt. Az ltaluk megidzett angyalok beavattk ket az enochinus mgia tudomnyba, mely ltaluk kerlt felsznre s maradt fent napjainkig.

1717-ben az angliai Stonehengenl sszegyltek a magukat a druidk leszrmazottainak tart emberek, akik a szabadkmvesek ellenslyozsaknt jralesztettk a druidizmust.

A XVII. szzad vgn lt Saint Germain grf, akirl szinte semmit sem tudunk, sem a szletst, sem hallnak vt. Annyit tudunk mindssze, hogy rendkvl gazdag volt, s lltsa szerint 2000 ve lt ekkoriban. A misztikusokat sokat foglalkoztatja a mai napig szemlye, mivel felttelezhet, hogy valjban Rosenkreutz volt, st eltte is mr sok nven lt. Sajt bevallsa szerint birtokban volt a Vrs Oroszln, az rk let elixrje, gy nem is csodlkozhatunk ezen a felttelezsen.

A mgia igazi jjledse a XIX. szzad kzepn kezddik, amikor egy franciaorszgi papn-vendk, Alphonse Louis Constant, ismertebb nevn Eliphas Lvi Zahed (1810-1875) megrta A mgia trtnete cm knyvt.

Az jkori mgia a kvetkez ptelemekbl tpllkozott:
1. A hermetikus alapelvek, s a rpl alkmia
2. A Kabbala, s az abbl ered Tarot
3. A varzsknyvek mgikus szertartsai
4. A rzsakeresztes rend ezoterikus eszmi
5. Keleti utakon tapasztalt kultuszok, a jga, a taoizmus, a zen s a szufizmus
6. Npi mgik, a boszorknysg tudomnya
7. A termszeti npek smnizmusa

Eliphas Lvi fellltotta a mgia hrom alaptrvnyt, mely a kvetkezkppen szlt:
1. A megfelelsek trvnye, amely a makro- s mikrokozmosz strukturlis azonossga, az llatvi jegyek, a bolygk s az emberi testrszek megfeleltetse
2. Az akarater trvnye, amely az emberi akarater mindent megmozgatni tud erejrl szl
3. Az asztrlis fny, az univerzlis letenergia trvnye, mely szerint a mindent that energia ll a htterben a termszetfeletti jelensgeknek.

1885.-ben megtalltk a rzsakeresztesek els t fokozatnak s beavatsainak lerst, majd ennek eredmnyeknt Londonban megalakult az Arany Hajnal Hermetikus Rend (Golden Dawn), mely komoly befolyssal volt a mgia ksbbi trtnetre. A Rend tagja volt Arthur Edward Waite (1857-1942), aki Pamela Colman Smith mvsznvel megalkotta a modern kor els Tarot kr-tyjt, a Rider-Waite Tarot-t. Msik jelents tagja Aleister Crowley (1875-1947), aki a Kabbala jelents rtelmezse utn Lady Frieda Harris mvsznvel elksztette a msik jelents Tarot csomagot, a Crowley Thoth Tarot-t, s megrta kabbalisztikus rtelmezst Thoth knyve cmmel.

Nmet fldn Guido von List (1848-1919) volt az ttrje a mgia renesznsznak. List a rna-mgit keltette ismt letre A rnk titka cm knyvvel. Fontos hatsa volt az j Templomosok Rendjnek (Ordo Templi Orientis) is, melynek vezetje, Jrg Lanz von Liebenfels (1874-1954) szlssgesen antiszemita, ugyanakkor a Kabbala mlysges tisztelje is volt. Knyvben megvetette az alapjait az ariozfinak, az rja faj felsbbrendsgt taglal irnyzatnak. Kikelet cm okkultista folyiratnak elfizetje volt Hitler is. Az els vilghbor utn megalakult Nmetorszgban a Thule csoport, mely a stnizmust tzte ki zszljra, fekete mgit s szexulmgit ztek. Hitler ennek a csoportnak lett tagja. Nemzetiszocialista mozgalmnak zszlaja, a vrs alapon fehr kr, benne fekete horogkereszttel, mgikus alapon lett kivlasztva.

Crowley, aki az jkori mgia legjelentsebb, egyben legvitatottabb alakja, miutn megvdolta t az Ordo Templi Orientis nmetorszgi vezetje azzal, hogy napvilgra hozta a rend titkos tantsait, bebizonytotta, hogy nem is ismerhette ezeket a titkokat. Ezutn Crowley-t kinevezik a rend angliai nagymesterv. 1925-ben Nmetorszgban az egsz rend nagymesternek nevezik ki, amivel a rend sok tagja nem rt egyet, s ez szakadshoz vezetett.

A XX. szzadi ezotria egyik legjelentsebb alakja Carl Gustav Jung (1875-1961). Foglalkozott a kollektv tudattalan tanulmnyozsval, ekzben megalkotta az archetpusok elmlett. rdekldtt az asztrolgia irnt, majd megismerkedett a gnoszticizmus tudsval. Az alkmit Jung elszr ostobasgnak tartotta, ksbb lmai hatsra rdekelni kezdte, mg vgl a tma szakrtjv vlt. 1913-ban egy pciense s tantvnya, Antonia (Toni) Wolff a szeretje lett, s megismertette a keleti filozfia rendszervel. Megtanult mandalkat rajzolni, megismerte a taoizmus vilgnzett, s a Ji Csing rendszert. Ksbb az indiai kultra fel fordult, s megismerte a hinduizmust, a jgt s a buddhizmust. rsaiban npszerstette ezeket az irnyzatokat, gy knnyebben vlhatott az addig idegen keleti kultra a nyugati mgia rszv.

A XX. szzad kzepn G. B. Gardner megjelentette a Jelenkori boszorknysg cm knyvt, melynek ksznheten megszletett egy si alapokon nyugv jfajta boszorknysg, a Wicca. Tudsukat az si eurpai valls, a boszorknysg, a Nagy Istenn kultusza, a kzpkori boszorknyperek jegyzknyveibl kiolvashat igazsg, a nyugati ezotria tanai, a ritulis mgia szer-tartsai s a npi hagyomnyok alkotjk.

A XXI. szzad elejn divatt vlt az ezoterika, gy ma mr szabadon szervezkedhetnek a mgit mvelk. Ennek ksznheten ismt virgkort lheti a mgia, mint annak idejn Atlantiszban…

 
Angela Chase-rl
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalstani, mgnem jn valaki, aki errl nem tud, s megvalstja.                
 By: Olvas
 
2013 BEST, szavazsok
 
Men
 
Minden ami Ange
 
Filmek
 
Magic is Coming
 
Csak SEX s Ms semmi
 
Hmmmm
 
.....
Friss bejegyzsek
2014.09.13. 21:23
2014.03.11. 21:31
2014.03.11. 21:24
2013.07.21. 07:33
2013.06.20. 09:00
Friss hozzszlsok
 
Copyright Angela 2012
 

Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros